Czas umierania - Patryk Bogusz

Warszawa, koniec lat dziewięćdziesiątych. Tomasz Rid wychodzi z więzienia po kolejnej odsiadce z mocnym postanowieniem, że odmieni swoje życie.

36.00
szt.
Opinie
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Dostępność Średnia dostępność
ISBN 9788396478108
Zostaw telefon

Czas umierania - Patryk Bogusz
Cykl RID, tom 1


Warszawa, koniec lat dziewięćdziesiątych. Tomasz Rid wychodzi z więzienia po kolejnej odsiadce z mocnym postanowieniem, że odmieni swoje życie. Jednak należy do warszawskiego półświatka, z którego niełatwo odejść. Za wszelką cenę próbuje pomóc byłej narzeczonej w walce z nałogiem i odkryć sprawców morderstwa, które osobiście go dotknęło. Gdy w jego życiu pojawia się piękna i bezkompromisowa Laura, sprawy zaczynają się komplikować...

Czas umierania to powieść w klimacie kryminału noir. Autor zabiera czytelnika w mroczną podróż w przeszłość, gdy na ulicach Warszawy dochodziło do mafijnych egzekucji, walki o wpływy oraz ulicznych porachunków.

Kiedy człowiek opuszcza kazamaty, zawsze jest pełen nadziei. Wygrzebałem kilka monet z kieszeni i rzuciłem za siebie. Tak nakazywała tradycja. Trzeba zapłacić za pobyt, żeby więcej nie wracać. Wiem to doskonale, bo siedziałem trzy razy. Niektórzy przełamują jeszcze szczoteczkę do zębów, ale ja swoją wyrzuciłem w celi. Inny przesąd mówi, że nie należy nic stamtąd zabierać. W innym przypadku ciągniesz swój więzienny los na wolność, a to wróży szybki powrót.

Autor: Patryk Bogusz
Tytuł: Czas umierania
Seria: RID - tom 1
Data wydania: 21.05.2022
Gatunek: Kryminał noir
ISBN: 9788396478108
Liczba stron: 290
Oprawa: miękka
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.